Skip to main content
search
5-10 KMAchterhoekGelderlandTrage tochten

Trage Tocht Beltrum 2- Wandelen over historische kerkenpaden

By 19 juni 2026juni 20th, 2026No Comments

DE WANDELING IN WOORD EN BEELD

ROB WOLFS OVER DE WANDELING

'We maken een mooie korte wandeling aan de noordkant van het Achterhoekse Beltrum over halfverharde paden. Eerder maakten we al eens een Trage Tocht aan de zuidkant van het dorp langs de Slinge. Deze route volgt ook weer een aantal kerkenpaden dat deel uitmaakt van een netwerk dat door de Stichting Kerkenpaden Beltrum is ontwikkeld en aangelegd.'

ACHTERGRONDINFORMATIE

Beltrum

Beltrum is tevens een voormalige gemeente, die bestond uit het in het midden van de 19e eeuw in de buurschap ontstane dorp en de buurtschappen Lintvelde, Avest en Zwolle. De geschiedenis van Beltrum, een verbastering van Belteren of Velteren, als zelfstandige eenheid begint in 1236. Toen verkocht een jonker van Borculo, die mogelijk in geldnood verkeerde, de villa Groenlo en een gebied eromheen aan de graaf van Zutphen. In Beltrum hebben ze al meer dan een halve eeuw een passie voor dahlia’s. In 1961 trok voor de eerste keer een bloemencorso door de straten van het dorp en werd de basis voor een prachtige traditie gelegd die jaarlijks door vele duizenden mensen werd bezocht.

Wandeling over Trage Tocht Beltrum 2 bij de kerk in Beltrum
Wandeling over Trage Tocht Beltrum 2 bij de kerk in Beltrum

Stichting Kerkenpaden Beltrum

Rond Beltrum zijn sinds 2008 een aantal kerkepaden aangelegd. De Stichting Vrienden van de Kerkepaden Beltrum e.o. zorgt voor extra steun voor deze paden en zo’n 1100 gezinnen zijn donateur. Nu leidden ze fietsers en wandelaars langs fraaie boerderijen, nieuwe natuurgebieden en bossen rondom Beltrum.

Wandeling over Trage Tocht Beltrum 2 op het Sonderspad
Wandeling over Trage Tocht Beltrum 2 op het Moltepad

Leerinkbeek

De Leerinkbeek begint in Eibergen bij de driehoekige vijver aan de Wesselsdijk en mond uit in de Berkel bij de Hambroekplassen in Borculo, net voor de rondweg. Deze heldere beek meandert bij Beltrum door een prachtig stuk Nieuwe Natuur. Bij de Meenweg hebben zich kleine kronkelende zijstroompjes gevormd. Deze zijarmpjes van de Leerinkbeek banen zichzelf een weg door nieuw aangelegde natuur met veel ruimte voor pioniersplanten, insecten en vogels. De vegetatie en het landschap bieden, met de doorlopende stroompjes, veel afwisseling voor de struinende wandelaars.

Wandeling over Trage Tocht Beltrum 2 bij de Leerinkbeek

Landgoed Noasman

Rond 1850-1900 was Het Noasman een gebied met hooilanden, eenmansesjes, overstroomgebiedjes van de Oude Leerinkbeek, houtwallen en singels. Door de schaalvergroting en de marktontwikkeling in de landbouw is men hier in de beginjaren van 2000 gestopt met de veehouderij. De familie Nahuis heeft toen besloten om de landbouwgrond om te zetten in natuur. Zo is landgoed Het Noasman onstaan in 2005. Het landgoed is een 12,7 ha groot natuurgebied aangelegd in 2006. De natuur bestaat uit een goed ontwikkeld  en afwisselend loofbos, gedeeltelijk moerasgebied, een vijver, een eiland,  met gras en rondom een waterpartij. Aan de rand van het water is in 2011/2012 een vleermuiskelder met oeverzwaluwwand aangelegd.

Wandeling over Trage Tocht Beltrum 2 op landgoed Noasman

FOTO'S VAN DE WANDELING

KENMERKEN VAN DE WANDELING

Trage Tocht Beltrum 2 is ontworpen door Rob Wolfs.

Net als de overige Trage Tochten is de wandeling te vinden op Wandelzoekpagina.

Naar Wandelzoekpagina

Afstand

9 kilometer

Soort wandeling

Rondwandeling

Landschap

Boerenland en bos

Beoordeling

7,5 (7,5/10)

Startpunt

Mariaplein Beltrum

Datum

19-6-2026

DE WANDELING OP DE KAART

Beltrum ligt in de Achterhoek tussen Borculo en Groenlo.

NOG MEER TRAGE TOCHTEN

Leave a Reply

Close Menu